SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK TAAHHÜDÜMÜZ ve SERTİFİKALI HAMMADDELER

Günlük hayatımızın en ayrılmaz parçası olan mobilya ve ev eşyaları için daha iyi tasarıma ve daha nitelikli hammaddeye olan ihtiyacımız her geçen gün artmaktadır. Mobilya üretimindeki sağlıksız kullan-at kültürünü kırmaya ve kaliteli mobilyayı erişilebilir kılmaya kararlıyız. 

Geleneksel mobilya üretiminde kullanılan hammaddeler gereksiz atık üretiyor, çok fazla enerji kullanıyor ve ne yazık ki çevremizi kirletiyor. İlk bakışta parlak ve zarif görünen kadife kumaşlı bir koltuk, günlük kullanımınızda cildinizin zararlı kimyasallara maruz kalmasına neden olabilir. Benzer şekilde, sertifikasız malzemelerle cilalanmış ahşap bir mobilya, odanızın havasına sürekli olarak zararlı kimyasallar salabilir.

İyi mobilya bir moda ürünü değildir.

İlk tasarımdan son işçiliğe, her malzeme seçiminden üretim tekniklerine kadar ürünlerimizin uygun döngüselliğini sağlamak için çok çalışıyoruz.Blend+rolarak, ürünlerimizin nihai kullanıcılarına, erişilebilir ve adil fiyatlarla, kaliteli ve zararsız içeriklerden oluşan hammaddeler ve değişen tasarım akımlarına uyum sağlayabilecek global zamansız çizgide tasarımlar sunmayı misyonumuzun temeli olarak benimsemekteyiz.

Ekoteks Belgesi, döşemelik kumaşlarımızda kullanılan malzemelerin çevre dostu ve insan sağlığına uygun olduğunu belgeleyen önemli bir sertifikadır. 

Oturma elemanlarında kullandığımız kumaşların neredeyse tamamı OEKO-TEX® tarafından STANDARD 100'e göre özenle seçilmiş ve sertifikalandırılmıştır. Bu belge, kumaşların üretim aşamasında kullanılan kimyasalların, renklendiricilerin ve diğer maddelerin insan güvenliğine uygunluğunu ve kalitesini doğrular.

FSC Belgesi ise kullandığımız ahşap malzemeli mobilya hammaddelerinin sürdürülebilir orman yönetimi prensiplerine uygun olarak elde edildiğini ve işlendiğini belgelemektedir.

Bu sertifika, nihai mobilya kullanıcılarına sunduğumuz her ürünün doğaya ve gelecek nesillere saygılı olduğunu göstermektedir.

Sürdürülebilirlik ve nitelikli hammaddelere erişmek adına her gün daha fazla araştırma yapıyor ve öğreniyoruz. Blend+r olarak, sürekli olarak daha iyisini yapabilmek ve ürünlerimizin nihai kullanıcılarına doğru nitelikli ürünler sunmak için daha çok çalışacağımıza söz veriyoruz.